HAKKIMIZDA

Biz PLANTSTA’ya doğaya dönüş merkezi diyoruz; çünkü 2014’te açıldığımızdan bu yana yaratmaya çalıştığımız buydu.

O günden beri dükkanımızda duvarlar yıktık, yeni bölümler ekledik, defalarca renk ve dekor değiştirdik; özel günlere, partilere ve sergilere ev sahipliği yaptık; ama hep ana amacımıza hizmet eden etkinliklerde bulunduk. Hep yeşil için, daha yeşil bir dünya için çalıştık. Şimdi ise, her zamankinden daha fazla, dükkanımıza gelen misafirlerimize gösterdiğimiz ilgi ve misafirperverliği, yaşayan bir web sitesi içerisinde yansıtmak, yaşatmak ve aynı samimiyeti aktarmak istiyoruz.

NEDEN DOĞAYA DÖNÜŞ?

Yaşantılarımız gittikçe daha zamandan yoksun, daha yoğun hâle geliyor. Yaşadığımız bölgenin nasıl kalabalıklaştığını yıllar içerisinde gözlemledik. Kafemizin olduğu ilçe Güzelbahçe’ye ve etrafındaki yakın ilçelere (Urla, Seferihisar ve Çeşme) gelen herkesin ortak düşüncesi biraz da gönüllü olarak yaşamı basitleştirmek ve daha doğal bir hayata ulaşmaktı. Biz de önce bahçeleri yeşillendirdik, sonra evlerin içlerini, kafe ve restoranları, düğünleri derken yeşili olmayan birçok mekâna ulaştık. Dükkanımızda dünyanın farklı yerlerinden gelen bitkileri tasarım saksılarla buluşturarak sanatsal iştahımızı doyurmaya çalışırken, ortaya çıkan birleşimin yeni bir sanat eseri olduğunu düşünmeye başladık. Saksı ve bitki birleşimlerine, saksının imalat malzemesi ve türüne uygun bitkilerle deneylere başladık. Dükkanımızdayken veya sitemizde gezinirken olabildiğince faydalanmanızı isteriz.

Aynı sebepten dükkanımızda da hiç ekran yoktur; onun yerine ısınmak için odun sobası, oturmak için ham ahşaptan banklar ve her baktığınızda yenisini göreceğiniz bitki rafları vardır. İsterseniz PLANTSTA karışımı bitki çayınızı yudumlayın, isterseniz kahvenizin yanında kendi yaptığımız tatlılarımızdan tadın ve gün batımında dut ağacının altında köy meydanında zamanda yolculuk yapın.

Şehirde enerji seviyeniz düştüğünde, kendinizi PLANTSTA’ya atmanızı öneririz. Bizim inanışımıza göre de yeşil gençliği, yenilmeyeni, dinçliği ve umutları simgeler. Biz kendimizi çok şanslı hissediyoruz, böyle bir mekâna evimiz gibi her gün gelebildiğimiz için. Lütfen, siz de kendi evinizdeymiş gibi rahat edin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR